Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $308.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6233327 |
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 01:54:22 PM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 01:13:08 PM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 02:52:55 AM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 03:12:36 PM EDT | $29.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 04:46:03 AM EDT | $27.00 |
3.00ct Mahaleo(R) Ruby With 1.35ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.86in L x 0.53in W |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 5.00 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 3 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Lead Glass Filled |
| Gemstone Full Name | Ruby |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.35 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$6.00
$2.00
$2.00
$19.00