Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $288.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6233325 |
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 08:34:19 PM EDT | $48.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 08:33:27 PM EDT | $45.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 02:53:03 PM EDT | $42.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 04:53:48 AM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 02:06:35 PM EDT | $36.00 |
0.37ct Ethiopian Opal with 1.78ctw Tanzanite and 0.97ctw White Zircon Rhodium Over Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.83in L x 0.62in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.42 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Multi-color |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.37 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Opal |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Ethiopia |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.78 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.97 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$6.00
$2.00
$2.00
$19.00