| Listing #: | 6232998 |
|---|---|
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 22, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 12:30:44 AM EDT | $54.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 06:21:36 PM EDT | $52.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:22:54 PM EDT | $50.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 06:21:30 PM EDT | $49.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 07:10:19 AM EDT | $45.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 08:33:07 AM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 08:33:02 AM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 08:32:56 AM EDT | $31.00 |
9.52ct Prasiolite And 0.02ct Chrome Diopside 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Pendant With Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.51in L x 1.22in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.40 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Solitaire,Freeform |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 9.52 |
| Gemstone Dimensions | 20.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Prasiolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 1.75mm L x 1.75mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Round |
$416.00
$49.00
$30.00
$55.00