Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $101.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6212274 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 19, 2026 |
| Closes | May 22, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 20, 2026 08:52:41 PM EDT | $22.00 |
2.89ct Zandrite® With 0.77ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 5
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.57in L x 0.55in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.44 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 5 |
|---|
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.89 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Zandrite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.77 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$147.00
$44.00
$2.00
$6.00