| Listing #: | 6208380 |
|---|---|
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 16, 2026 |
| Closes | May 19, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 19, 2026 06:04:22 PM EDT | $70.00 |
| Losing Bid | May 19, 2026 01:32:21 AM EDT | $70.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 08:17:41 PM EDT | $66.00 |
| Losing Bid | May 17, 2026 11:21:17 PM EDT | $62.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 08:17:27 PM EDT | $62.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 07:05:29 AM EDT | $54.00 |
Pre-Owned 58th Anniversary 0.72ct Tanzanite, 1.01ctw Zircon Platinum Over Sterling Silver Ring With - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.52in L x 0.46in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.20 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.72 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.01 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$17.00
$8.00
$10.00
$174.00
$121.00