| Listing #: | 6208300 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 15, 2026 |
| Closes | May 18, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned MOISSANITE FIRE(R) 1.60CTW DEW AND TANZANITE PLATINEVE(R) RING - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.25in L x 0.06in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 2.87 |
|---|---|
| Ring Type | Engagement |
| Ring Size | 10 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.1 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.34 |
| Gemstone Dimensions | 3.50mm L x 3.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.4 |
| Gemstone Dimensions | 1.40mm L x 1.40mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Round |
$17.00
$8.00
$10.00
$174.00
$121.00