Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207863 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 13, 2026 |
| Closes | May 16, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned 16x12mm Sunstone with 0.48ctw White Zircon 18K Yellow Gold Over Silver Pendant with Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 1.13in L x 0.68in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.72 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Halo |
| Gemstone Color | Orange |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 8.73 |
| Gemstone Dimensions | 16.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Sunstone |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.48 |
| Gemstone Dimensions | 16.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00