Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207750 |
|---|---|
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 12, 2026 |
| Closes | May 15, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 12, 2026 09:23:19 PM EDT | $66.00 |
| Losing Bid | May 12, 2026 01:36:19 PM EDT | $62.00 |
| Losing Bid | May 12, 2026 11:43:26 AM EDT | $58.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 5.36CTW DEW EMERALD CUT AND ROUND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER PENDANT AND
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 1.06in L x 0.44in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.30 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Halo |
| Brand | Moissanite Fire |
|---|
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 4.59 |
| Gemstone Dimensions | 11.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.25 |
| Gemstone Dimensions | 1.25mm L x 1.25mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.18 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00