Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207701 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 12, 2026 |
| Closes | May 15, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 05:11:31 AM EDT | $90.00 |
| Losing Bid | May 13, 2026 12:22:18 AM EDT | $86.00 |
| Losing Bid | May 12, 2026 05:38:48 AM EDT | $82.00 |
| Losing Bid | May 12, 2026 04:37:12 AM EDT | $78.00 |
Pre-Owned .95ctw Blue Topaz and White Diamond Rhodium Over 10k White Gold Pendant With Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 1.18in L x 0.18in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 0.76 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Dangle |
| Gemstone Color | London Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.31 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Sri Lanka |
| Gemstone Shape | Mixed Shapes |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.03 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Australia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Sky Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.18 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Glacier Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Swiss Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.43 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Mixed Shapes |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00