Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207484 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 11, 2026 |
| Closes | May 14, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 01:01:48 PM EDT | $52.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 03:04:41 AM EDT | $48.00 |
10x8mm Ethiopian Opal, 0.78tw Moissanite Fire® 18K Rose Gold Over Sterling Silver Pendant W/Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 1.31in L x 0.61in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.24 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Statement |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.78 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Opal |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Ethiopia |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.78 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Coated |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Ethiopia |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00