Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207475 |
|---|---|
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 11, 2026 |
| Closes | May 14, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 04:26:11 AM EDT | $22.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 10:30:26 PM EDT | $20.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 08:13:47 AM EDT | $18.00 |
Pre-Owned 5.53ctw Champagne Quartz With White Zircon 18k Yellow Gold Over Stering Silver Pendant Wit
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 1.02in L x 0.47in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 1.36 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Solitaire |
| Gemstone Color | Champagne |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 5.4 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Quartz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Square |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.13 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00