Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207414 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 08:15:38 AM EDT | $30.00 |
| Losing Bid | May 10, 2026 12:22:00 AM EDT | $28.00 |
Pre-Owned 0.90ctw Yellow Sapphire With 0.11ctw White Zircon 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Rin - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.77in L x 0.26in W |
| Metal Weight | 2.25 |
|---|---|
| Ring Type | Band,Crossover |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Yellow |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.9 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Diffused |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Madagascar |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.11 |
| Gemstone Dimensions | 1.10mm L x 1.10mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00