Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207412 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 12:11:11 AM EDT | $68.00 |
| Losing Bid | May 13, 2026 12:00:29 AM EDT | $68.00 |
| Losing Bid | May 13, 2026 01:46:25 PM EDT | $64.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 02:29:37 PM EDT | $56.00 |
Pre-Owned 1.25ct Oval Tanzanite With 0.94ctw Round White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.28in L x 0.46in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.56 |
|---|---|
| Ring Type | Halo,Engagement |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.25 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 1.25mm L x 1.25mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.85 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00