Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207411 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 10, 2026 11:17:10 AM EDT | $44.00 |
Pre-Owned .05ctw Ruby, 14x10mm Black Onyx Rhodium, 24k & 18k Gold Over Palladium Sterling Silver Rin - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in L x 0.63in W |
| Brand | Gems En Vogue |
| Country of Origin | Canada |
| Metal Weight | 5.00 |
|---|---|
| Ring Type | Statement |
| Theme | Floral |
|---|---|
| Ring Size | 10 |
| Brand | Gems En Vogue |
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Ruby |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Black |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Dyed |
| Gemstone Full Name | Onyx |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00