Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207405 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 06:24:00 PM EDT | $69.00 |
| Losing Bid | May 13, 2026 02:59:59 PM EDT | $65.00 |
| Losing Bid | May 12, 2026 11:51:15 PM EDT | $53.00 |
| Losing Bid | May 10, 2026 01:18:59 AM EDT | $49.00 |
Pre-Owned 2.13ct Grape Color Garnet With 0.32ctw White Zircon 18K Yellow Gold Over Sterling Silver R - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.88in L x 0.49in W |
| Metal Weight | 2.80 |
|---|---|
| Ring Type | Halo,Engagement |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.13 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Rhodolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.32 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00