Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $202.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6207402 |
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 02:23:29 PM EDT | $22.00 |
| Losing Bid | May 13, 2026 02:22:23 PM EDT | $20.00 |
| Losing Bid | May 12, 2026 02:46:27 PM EDT | $18.00 |
MOISSANITE FIRE® 0.66CTW DEW MARQUISE AND ROUND PLATINEVE® BAND RING - Size 11
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.10in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.20 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 11 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.39 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00