Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207399 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 11, 2026 12:53:48 AM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | May 10, 2026 01:57:42 PM EDT | $30.00 |
| Losing Bid | May 10, 2026 10:36:48 AM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | May 10, 2026 09:48:17 AM EDT | $26.00 |
Pre-Owned 9x7mm Oval Sleeping Beauty Turquoise With 0.31ctw Neon Apatite Rhodium Over Sterling Silve - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.65in L x 0.35in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.04 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.31 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.31 |
| Gemstone Dimensions | 1.75mm L x 1.75mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Apatite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Madagascar |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00