Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207396 |
|---|---|
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 13, 2026 06:03:12 PM EDT | $16.00 |
| Losing Bid | May 13, 2026 04:09:51 AM EDT | $14.00 |
| Losing Bid | May 12, 2026 12:33:38 AM EDT | $12.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 0.20CTW DEW ROUND BRILLIANT PLATINEVE® RING - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.75in L x 0.13in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.30 |
|---|---|
| Ring Type | Band,Dainty |
| Ring Size | 7 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00