Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207387 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 12, 2026 09:52:22 PM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | May 13, 2026 06:27:21 PM EDT | $40.00 |
Pre-Owned 0.94ct Oval Morganite And 0.09ctw Round White Diamond Accent 18k Rose Gold Over Sterling S - Size 11
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.68in L x 0.31in W |
| Country of Origin | Hong Kong |
| Metal Weight | 2.80 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design,Engagement |
| Theme | Nature |
|---|---|
| Ring Size | 11 |
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.94 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00