Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $805.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6207378 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 10, 2026 |
| Closes | May 13, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 12, 2026 09:49:05 PM EDT | $145.00 |
MOISSANITE FIRE(R) 2.03CTW DEW EMERALD CUT & ROUND WITH MARQUISE TANZANITE PLATINEVE(R) RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 2.70 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.6 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.23 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.28 |
| Gemstone Dimensions | 1.40mm L x 1.40mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00