Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $385.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6201725 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 11, 2026 |
| Closes | May 14, 2026 |
No bids yet on this item.
14x9mm Pear Shape Cabochon Turquoise & 3.23ctw Glacier Topaz™ Rhodium Over Silver Dangle Earrings
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 2.06in L x 0.38in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Earring Type | Dangle |
|---|---|
| Metal Weight | 3.86 |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 3.23 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized/Dyed |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Composite |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 3.23 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Pear |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00