Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6201722 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 11, 2026 |
| Closes | May 14, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 12, 2026 08:09:36 AM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 10:48:23 PM EDT | $37.00 |
6mm Blue Sleeping Beauty Turquoise with 0.57Ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Earrings
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 0.49in L x 0.49in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Earring Type | Stud,Halo |
|---|---|
| Metal Weight | 2.92 |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.57 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.57 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$205.00
$30.00
$4.00
$2.00