| Est. Retail Value: | $336.00 |
|---|---|
| Listing #: | 5421231 |
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Nov 26, 2024 |
| Closes | Nov 29, 2024 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Nov 29, 2024 05:50:24 PM EST | $68.00 |
| Losing Bid | Nov 29, 2024 05:48:46 PM EST | $64.00 |
| Losing Bid | Nov 29, 2024 10:27:13 AM EST | $60.00 |
5.00ct Strontium Titanate with 1.33ctw White Zircon Rhodium Over Silver Pendant with Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 18.00in L x 0.03in W x 0.03in H |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.85 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Halo |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 5 |
| Gemstone Dimensions | 11.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fabulite Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.33 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$67.00
$139.00
$240.00
$50.00
$36.00