| Est. Retail Value: | $476.00 |
|---|---|
| Listing #: | 5367067 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Oct 28, 2024 |
| Closes | Oct 31, 2024 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE(R) 1.02CTW DEW ROUND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.60in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 2.60 |
|---|---|
| Ring Type | Cluster |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.35 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.6 |
| Gemstone Dimensions | 2.40mm L x 2.40mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00