Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233350 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 03:51:31 PM EDT | $32.00 |
8mm Cushion Sleeping Beauty Turquoise With .60ctw London Blue Topaz Rhodium Over Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in L x 0.32in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.52 |
|---|---|
| Ring Type | Solitaire |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.6 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | London Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.6 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Sri Lanka |
| Gemstone Shape | Round |
$69.00
$82.00
$20.00