| Listing #: | 6234620 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 09:38:52 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 10:44:30 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:10:04 AM EDT | $27.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 03:00:11 AM EDT | $25.00 |
25x10mm Blue Turquoise With 1.68ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Earrings
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 1.87in L x 0.38in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Earring Type | Dainty,Huggie,Hoop |
|---|---|
| Metal Weight | 5.28 |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.68 |
| Gemstone Dimensions | 25.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized/Dyed |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Composite |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.68 |
| Gemstone Dimensions | 25.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$27.00
$104.00
$50.00
$46.00