Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233346 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 06:14:47 PM EDT | $54.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 01:27:25 PM EDT | $50.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 09:43:48 AM EDT | $46.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 09:27:19 AM EDT | $42.00 |
14x9mm Sleeping Beauty Turquoise With 0.19ctw Lab Blue Spinel 18k Yellow Gold Over Silver Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.85in L x 0.60in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.40 |
|---|---|
| Ring Type | Solitaire,Band |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.19 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.19 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Spinel |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Round |
$54.00
$69.00
$20.00