Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207049 |
|---|---|
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 8, 2026 |
| Closes | May 11, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 11, 2026 12:20:27 PM EDT | $49.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 03:13:32 AM EDT | $46.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 12:28:55 AM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | May 8, 2026 01:38:46 PM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 8, 2026 12:50:19 AM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | May 8, 2026 12:24:46 AM EDT | $34.00 |
Pre-Owned 1.43ctw Chrome Diopside With 0.02ctw Yellow Diamond 18K Yellow Gold Over Silver Pendant Wi
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.50in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.03 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Pendant |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.05 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.38 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Yellow |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Australia |
| Gemstone Shape | Round |
$6.00
$21.00
$12.00
$6.00