Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207048 |
|---|---|
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 8, 2026 |
| Closes | May 11, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 11, 2026 01:26:56 PM EDT | $83.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 09:45:59 AM EDT | $79.00 |
| Losing Bid | May 9, 2026 06:55:25 AM EDT | $75.00 |
Pre-Owned 12.60ct Canela Amethyst with 0.28ctw Prazana® Lab-Grown Diamond & Zircon 18k Gold Over Sil - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.54in L x 0.72in W |
| Metal Weight | 3.55 |
|---|---|
| Ring Type | Cocktail |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 12.6 |
| Gemstone Dimensions | 18.00mm L x 13.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Amethyst |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.14 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab-Grown |
| Gemstone CTW | 0.14 |
| Gemstone Dimensions | 1.80mm L x 1.80mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Lab-Grown |
| Origin Country | Brazil |
$6.00
$21.00
$12.00
$6.00