Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207047 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 8, 2026 |
| Closes | May 11, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 9, 2026 05:29:05 PM EDT | $41.00 |
| Losing Bid | May 9, 2026 06:59:16 AM EDT | $38.00 |
| Losing Bid | May 8, 2026 10:08:01 AM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | May 8, 2026 12:30:44 AM EDT | $32.00 |
Pre-Owned 0.93Ct Blush Zircon with 0.35ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.40in L x 0.47in W |
| Metal Weight | 2.23 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Blush |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.93 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.35 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$6.00
$21.00
$12.00
$6.00