Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6207046 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 8, 2026 |
| Closes | May 11, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 10, 2026 07:47:45 PM EDT | $69.00 |
| Losing Bid | May 9, 2026 12:09:52 AM EDT | $69.00 |
| Losing Bid | May 11, 2026 08:02:13 AM EDT | $65.00 |
| Losing Bid | May 9, 2026 06:03:40 AM EDT | $57.00 |
Pre-Owned 5.28ctw Oval Tanzanite With .60ctw Round White Zircon Sterling Silver Inside-Outside Hoop
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 1.31in L x 0.13in W |
| Country of Origin | China |
| Earring Type | Hoop |
|---|---|
| Metal Weight | 4.48 |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 4.48 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.6 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$6.00
$21.00
$12.00
$6.00