| Listing #: | 6206939 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 7, 2026 |
| Closes | May 10, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 10, 2026 10:04:12 PM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | May 10, 2026 09:16:18 AM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 9, 2026 05:37:19 PM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | May 7, 2026 08:45:01 AM EDT | $34.00 |
Pre-Owned 0.72ctw Imperial Zircon With 0.62ctw White Zircon 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Rin - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.87in L x 0.23in W |
| Metal Weight | 1.98 |
|---|---|
| Ring Type | Band,Halo |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Brown |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.72 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.39 |
| Gemstone Dimensions | 0.90mm L x 0.90mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$9.00
$22.00
$51.00
$62.00
$22.00