Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $501.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6196008 |
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | Apr 30, 2026 |
| Closes | May 3, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 1, 2026 09:47:13 PM EDT | $74.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 06:39:29 PM EDT | $71.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 10:20:33 PM EDT | $68.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 06:22:25 PM EDT | $68.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 07:57:52 AM EDT | $62.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 07:57:47 AM EDT | $56.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 07:57:38 AM EDT | $50.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 08:50:59 AM EDT | $44.00 |
MOISSANITE FIRE® 0.64CTW DEW ROUND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER AND PLATINEVE® PENDANT AND CHAIN
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 1.19in L x 0.94in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 5.00 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Slide |
| Theme | Symbol |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.6 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$24.00
$61.00
$64.00
$660.00