Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6195964 |
|---|---|
| Bid Count | 9 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 30, 2026 |
| Closes | May 3, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 2, 2026 06:12:35 AM EDT | $44.00 |
| Losing Bid | May 2, 2026 03:21:09 AM EDT | $42.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 11:52:11 AM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 2, 2026 03:21:00 AM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 09:28:10 AM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | May 1, 2026 07:08:47 AM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 10:04:50 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 12:38:20 PM EDT | $29.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 09:00:52 AM EDT | $27.00 |
Pre-Owned 12x10mm Opal, 1.50ctw Tanzanite, 0.10ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 4.00 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Opal |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Ethiopia |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.5 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$24.00
$61.00
$64.00
$660.00