Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $848.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6187793 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 29, 2026 |
| Closes | May 2, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE(R) 2.26CTW DEW ROUND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.56in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 3.90 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 7 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.6 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.36 |
| Gemstone Dimensions | 1.60mm L x 1.60mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$1,200.00
$36.00
$54.00
$660.00