Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $275.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6187655 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Apr 28, 2026 |
| Closes | May 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 29, 2026 06:04:54 PM EDT | $48.00 |
2.39ct Strontium Titanate And 1.67ctw Chrome Diopside Rhodium Over Silver Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.76 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.39 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fabulite Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.67 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
$2.00
$9.00
$9.00