| Est. Retail Value: | $945.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6187603 |
| Bid Count | 9 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | Apr 27, 2026 |
| Closes | Apr 30, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 30, 2026 10:37:09 PM EDT | $65.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 10:36:54 PM EDT | $62.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 10:36:23 PM EDT | $59.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 10:35:53 PM EDT | $56.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 10:36:18 AM EDT | $53.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 07:45:13 PM EDT | $50.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 06:02:57 PM EDT | $47.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 05:55:52 PM EDT | $44.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 05:45:17 PM EDT | $41.00 |
MOISSANITE FIRE® 2.43CTW DEW PEAR SHAPE AND ROUND PLATINEVE® AND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in L x 0.56in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Halo,Engagement |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.93 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.33 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$36.00
$200.00
$256.00
$62.00
$20