| Listing #: | 6182888 |
|---|---|
| Bid Count | 7 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 27, 2026 |
| Closes | Apr 30, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 30, 2026 08:37:34 PM EDT | $34.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 02:37:54 AM EDT | $34.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 01:48:08 PM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | Apr 30, 2026 02:37:16 AM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 04:51:51 PM EDT | $24.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 10:49:49 AM EDT | $20.00 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 01:18:58 AM EDT | $18.00 |
0.88ctw Peach Morganite With 0.09ctw White Zircon 18k Rose Gold Over Sterling Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.23in L x 0.84in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.60 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.88 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Madagascar |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Round |
$36.00
$200.00
$256.00
$62.00
$20