| Est. Retail Value: | $738.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182870 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 27, 2026 |
| Closes | Apr 30, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE(R) 1.96CTW DEW ROUND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 5
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.38in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 3.60 |
|---|---|
| Ring Type | Solitaire |
| Ring Size | 5 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.6 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$36.00
$200.00
$256.00
$62.00
$20