Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $588.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182759 |
| Bid Count | 15 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 26, 2026 |
| Closes | Apr 29, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 29, 2026 02:51:37 PM EDT | $73.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 11:23:18 AM EDT | $71.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 02:50:47 PM EDT | $69.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 02:50:38 PM EDT | $65.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 02:50:31 PM EDT | $61.00 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 05:04:34 PM EDT | $59.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 11:14:32 PM EDT | $57.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 08:52:31 PM EDT | $57.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 08:52:25 PM EDT | $53.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 08:52:20 PM EDT | $49.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 06:33:46 PM EDT | $44.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 05:07:27 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 07:33:15 AM EDT | $21.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 05:46:43 AM EDT | $19.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 12:25:19 AM EDT | $17.00 |
MOISSANITE FIRE® 1.44CTW DEW PEAR SHAPE AND ROUND BRILLIANT PLATINEVE® EARRINGS
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 0.56in L x 0.25in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Earring Type | Drop,Halo |
|---|---|
| Metal Weight | 1.60 |
| Brand | Moissanite Fire |
|---|
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.78 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.58 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$7.00
$12.00
$6.00