Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $1,234.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182704 |
| Bid Count | 11 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 26, 2026 |
| Closes | Apr 29, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 29, 2026 03:40:49 PM EDT | $319.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 01:35:50 AM EDT | $315.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 03:40:43 PM EDT | $309.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 03:40:37 PM EDT | $299.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 03:40:31 PM EDT | $289.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 10:44:19 AM EDT | $279.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 10:43:56 AM EDT | $269.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 10:41:11 AM EDT | $259.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 10:41:01 AM EDT | $249.00 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 10:38:08 AM EDT | $239.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 12:32:32 AM EDT | $234.00 |
1.90ct Yellow Beryl With 0.26ctw Yellow Sapphire and 0.15ctw White Diamond 14k Yellow Gold Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.68in L x 0.33in W |
| Metal Weight | 2.40 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Yellow |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.9 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Beryl |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Yellow |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.26 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Diffused |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.15 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$117.00
$14.00
$19.00
$36.00