Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6182683 |
|---|---|
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 26, 2026 |
| Closes | Apr 29, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 29, 2026 04:03:40 PM EDT | $34.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 03:15:39 PM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 08:55:32 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 09:02:44 AM EDT | $27.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 05:06:10 PM EDT | $25.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 04:55:24 PM EDT | $23.00 |
1.15ct Chrome Diopside With 0.05ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.44in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.80 |
|---|---|
| Ring Type | Solitaire |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.15 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 1.20mm L x 1.20mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$7.00
$12.00
$6.00