| Est. Retail Value: | $400.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182676 |
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Apr 26, 2026 |
| Closes | Apr 29, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 26, 2026 10:23:39 PM EDT | $67.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 05:17:05 PM EDT | $63.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 03:28:36 PM EDT | $59.00 |
MOISSANITE FIRE(R) 2.60CTW DEW 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING WITH PENDANT & CHAIN SET
| Product Type | Jewelry Set |
|---|---|
| Dimensions | 0.50in L |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.90 |
|---|---|
| Pendant Type | Solitaire,Set |
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.36 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.82 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$13.00
$21.00
$43.00
$70.00
$14.00