Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6182675 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Apr 26, 2026 |
| Closes | Apr 29, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 29, 2026 02:45:33 PM EDT | $60.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 07:31:36 AM EDT | $56.00 |
Southwest Style By JTV™ 11x11mm Turquoise & 7mm Lapis Lazuli Sterling Silver Cross Cuff Bracelet - Size 7.5
| Product Type | Bracelet |
|---|---|
| Dimensions | 0.55in W |
| Brand | Southwest Style by JTV |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 20.80 |
|---|---|
| Bracelet Type | Cuff |
| Theme | Religious |
|---|---|
| Brand | Southwest Style by JTV |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized/Dyed |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Composite |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Free-form |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized/Dyed |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Composite |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Dyed |
| Gemstone Full Name | Lapis Lazuli |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Afghanistan |
| Gemstone Shape | Round |
$105.00
$7.00
$12.00
$6.00