Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $945.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182617 |
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | Apr 26, 2026 |
| Closes | Apr 29, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 29, 2026 06:48:55 AM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 06:48:18 AM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | Apr 29, 2026 03:08:37 AM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 07:19:08 PM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 06:31:52 PM EDT | $34.00 |
MOISSANITE FIRE® 2.43CTW DEW PEAR SHAPE AND ROUND PLATINEVE® AND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 5
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in L x 0.56in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Halo,Engagement |
| Ring Size | 5 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.93 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.33 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$98.00
$65.00
$434.00
$110.00