Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $912.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182460 |
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 25, 2026 |
| Closes | Apr 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 26, 2026 06:28:26 PM EDT | $254.00 |
| Losing Bid | Apr 28, 2026 12:09:37 AM EDT | $249.01 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 07:52:42 PM EDT | $214.00 |
1.00ctw Santa Maria Aquamarine With 0.07ctw White Diamond 10k Yellow Gold Ring - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.79in L x 0.20in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.60 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Aquamarine |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
$19.00
$45.00
$198.00