Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $455.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182458 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Apr 25, 2026 |
| Closes | Apr 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 27, 2026 07:14:48 PM EDT | $42.00 |
5.75ctw Asscher Cut and Pear Shape Strontium Titanate Rhodium Over Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.25in L x 0.06in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.41 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 4.45 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fabulite Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.3 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fabulite Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
$45.00
$198.00
$1.00