| Listing #: | 6182409 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Apr 24, 2026 |
| Closes | Apr 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 27, 2026 01:44:35 AM EDT | $71.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 03:42:54 PM EDT | $67.00 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 01:44:23 AM EDT | $63.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 03:56:24 PM EDT | $55.00 |
1.76ctw Tanzanite With 0.54ctw White Zircon 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Bracelet - Size 7.25
| Product Type | Bracelet |
|---|---|
| Dimensions | 0.30in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 7.01 |
|---|---|
| Bracelet Type | Station |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.76 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.54 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$38.00
$50.00
$268.00
$9.00