Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6182344 |
|---|---|
| Bid Count | 12 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 24, 2026 |
| Closes | Apr 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 27, 2026 08:15:27 AM EDT | $53.05 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 08:58:29 PM EDT | $51.05 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 08:10:10 AM EDT | $51.00 |
| Losing Bid | Apr 27, 2026 01:32:14 AM EDT | $47.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 08:05:37 PM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 09:58:27 PM EDT | $41.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 09:42:24 PM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 08:31:06 PM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 05:29:24 PM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 08:30:57 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 05:28:41 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 05:03:48 PM EDT | $29.00 |
9.52ct Prasiolite With 0.05ctw Chrome Diopside 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.51in L x 0.94in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.08 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 9.52 |
| Gemstone Dimensions | 20.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Prasiolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 1.75mm L x 1.75mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Round |
$12.00
$40.00
$109.00
$6.00