Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6182303 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 24, 2026 |
| Closes | Apr 27, 2026 |
No bids yet on this item.
Park Avenue Collection® Ceylon Sapphire And Champagne And White Diamond 14k Yellow Gold Ring 1.69ctw - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.75in L x 0.38in W |
| Brand | Park Avenue Collection |
| Metal Weight | 2.40 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Park Avenue Collection |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.25 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Sri Lanka |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.37 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Sri Lanka |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Champagne |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Sri Lanka |
| Gemstone Shape | Round |
$141.00
$417.00
$6.00